2022. aastal viib Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja Viru Filmifondi toel ellu julge ja ambitsioonika projekti - oma filmiakadeemia, millele järgneb ehtsa mängufilmi "Valik" loomine ja linastumine suurtel ekraanidel. 

Narva eesti keele maja filmiakadeemia

Kahe kevadkuu jooksul said 38 eesti keele õppijat oma keeleoskust uudsel moel lihvida. Nad osalesid Narva eesti keele maja filmiakadeemias ja said uusi teadmisi filmikunsti alalt, õppisid näitlemist ja harjutasid muidugi eesti keelt. Õppejõududeks olid Eesti teatri-ja filmimaailmas end tõestanud professionaalid nagu Martin Junna, Leana Jalukse, Aita Vaher, Eva Kübar, Sandra Lange ja Rauno Kaibiainen.

Filmi sünd

22. mail sooritasid projektis osalejad praktilise eksami ja seejärel selgusid 10 parimat, kes said mängufilmis rolli. Filmiprojekti kulminatsiooniks said 90ndate lõpu reaalsetel sündmustel põhineva mängufilmi "Valik" võtted.

Mängufilm „Valik“ räägib noorest piirivalvurist, kes peab valima armastuse ja seaduse vahel. Filmi aitavad üles võtta kohalikud filmitegijad: režissöör Jelena Pazilina, helilooja ja helirežissöör Dmitri Piibe, operaator jja montaažirežissöör Sofia Kostenkova, kunstnik Tatjana Sonina, valgusmeister Aleksei Zemskov, grimmikunstnik Signe Viilop, produtsent Julia Viirsalu ja administratiivdirektorina eesti keele majade juht Anna Farafonova. Idee autorid ja stsenaristid on Narva eesti keele maja õpetajad Julia Viirsalu ja Krismar Rosin.

Peaosades mängivad Anastasiia Pylaeva, Tanel Saar, Aleksandr Zhilenko, Gerhard Saks ja Marina Malova.

Filmivõtted algasid 3. juunil ja tänaseks on esimene etapp lõppenud ja toimub monteerimise- ja järeltootmise faas.
Filmi valmimisest on avaldanud lood venekeelne Delfi ja Ida-Repost. Filmivõtete fotogalerii asub siin.

Film tuleb linale 2022. aasta sügisel, jälgige reklaami!