KU-КУ Õpitubade KAVA: Kohtla-Järve

14.03.2020 TalTech Virumaa kolledž

 

Kell 10.15 ja 12.45

„Keelekohvik“. Keelekohvikus keskendutakse rääkimisele ja kõnest arusaamise oskusele, et kasvatada endas julgust ja enesekindlust eesti keeles suhelda. Keelekohvik on välja töötatud selleks, et keeleõppe huviline saaks analüüsida ja kaardistada oma individuaalset keeleoskust.

 

Kell 10.15 ja 12.45

6 soovitust, et keeleõpe oleks TÕHUSAM“, kus Narva eesti keele maja õpetajad õpetavad kasutama igapäevaselt meid ümbritsevaid vahendeid ja võimalusi eesti keele õppimiseks.

 

Kell 10.15

„Suhtlus iga päev A2-B1 tasemele“, kus Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledži õppejõud Ingrid Prees ja Valentina Limonova  õpetavad suhtluspõhiste ülesannetega õpetajatele ja ettevõtete koolitusjuhtidele looma keelekeskkonda enda ümber ning hoidma motivatsiooni keeleõppes.

 

Kell 10.15

„A1 taseme näidistund“. Õpetaja ja õpikute autor Mall Pesti ning Kristel Toomel näitavad, kuidas alustada eesti keele õppimist nullist, mis on head nipid häälduse ja sõnavara õppimisel.

 

Kell 11.30 ja 14.00

Õpi mängides tundma oma õpiharjumusi“, kus Narva eesti keele maja õpetajad tutvustavad, milliste keeleõppevõtete abil saab täiendada ja parandada oma keeleoskust. Esitleme keeleõppija kalendrit ja lauamängu.

 

Kell 11.30

„Õppekomplekt „Sõnajalaõis““. Autor Mare Kitsnik tutvustab uue innovatiivse B2.1-taseme õppekomplekti "Sõnajalaõis" metoodikat ja selgitab praktiliste ülesannetega, miks keeleõpe peab olema tore ja loogiline. 

 

Kell 11.30

7 lauamängu A- ja B-taseme õppijale“, kus Multilingua keeltekooli õpetajad Ly Leedu ja Ruta Bergman tutvustavad keeleõppe võimalusi läbi lauamängude

 

Kell 11.30

„Täiskasvanud aju ning elukogemuse eelistest õpingutes“, kus Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledži õppejõud Kaire Viil tutvustab suhtluspõhise loenguga, millised on täiskasvanud aju eelised (uue) keele õppimisel, mille poolest on täiskasvanuna lihtsam (uut) keelt õppida ning keeleõppe positiivset mõju eaka inimese tervisele.

 

Kell 12.45

„Suhtlus iga päev B2-C1 tasemele“, kus Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledži õppejõud Ingrid Prees ja Valentina Limonova  õpetavad  suhtluspõhiste ülesannetega õpetajatele ja ettevõtete koolitusjuhtidele looma keelekeskkonda enda ümber ning hoidma motivatsiooni keeleõppes.

 

Kell 12.45

„Õpetaja on kõikjal Sinuga! Kuidas õppida eesti keelt edukalt ja kõikjal Interneti vahendusel Skype-is?“ Interneti kaudu saab õppida kiiresti, mugavalt, lihtsalt ja piirideta. Õpitoas tutvustatakse Skype-i keeletundide ja konsultatsioonide eripära TEA Keeltekoolis algtasemel, kesktasemel ja kõrgtasemel.

 

Kell 14.00

Eesti keele mängulis-improvisatsiooniline kursus ЮХАН“, kus Mare Kitsnik tutuvustab praktiliselt metoodikat ja arutleb, kuidas ja miks see aitab keelt tõhusalt omandada.

 

Kell 14.00 (RU)

„Keeleportaal Sõnaveeb 2020“. Eesti Keele Instituut esitleb ja õpetab kasutama keeleportaali Sõnaveeb uut versiooni ja teisi instituudis loodud keeleõppe tööriistu.

 

Kell 14.00

„Iseõppijale“, kus Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledži õppejõud Kaire Viil õpetab iseseisvalt eesti keele õppimise võtteid.