KU-КУ Õpitubade KAVA: Kohtla-Järve

4.09.2021 TalTech Virumaa kolledž

Kell 10.15
„Rääkimine, kuulamine“, kus Narva eesti keele maja õpetajad räägivad hääldusest koos mõne videoklipi vaatamise, selle teema üle arutlemise, uute sõnade seletamise, karaokena laulmisega. NB! Laulude ja erinevate klippide/saadete vaatamine/kuulamine on üks variant iseseisvaks keeleõppeks. Töötoas suunatakse kasutama Sõnaveebi, sõnastikke jne.
„7 lauamängu A-taseme õppijale“, kus Multilingua keeltekooli õpetajad tutvustavad keeleõppe võimalusi läbi lauamängude.

Kell 10.15 ja 12.45
„Keelekohvik“. Keelekohvikus keskendutakse rääkimisele ja kõnest arusaamise oskusele, et kasvatada endas julgust ja enesekindlust eesti keeles suhelda. Keelekohvik on välja töötatud selleks, et keeleõppe huviline saaks analüüsida ja kaardistada oma individuaalset keeleoskust.

Kell 11.00, 12.00, 13.00 ja 14.00
"Pakendipõhine eesti keel". Virumaa kolledži eesti keele lektorid Ingrid Prees ja Valentina Limonova tutvustavad, kuidas luua endale isikliku keelekeskkonna nii koju kui ka kontorisse, sest kõik käivad toidukaupluses ja ostavad pakendatud tooteid. Eestis tekib kokku ca 200 000 tonni pakendijäätmeid aastas. Õpitoas jagatakse näpunäiteid, kuidas pakendeid keeleõppe eesmärgil kasutada.

Kell 11.30
„Lugemine, kirjutamine“, kus Narva eesti keele maja õpetajatega jutustatakse muinasjutt või lugu, millest luuakse pool või lõiguti ning õppija kirjutab lõpu või jätkab ning loeb selle pärast ette. NB! Lugemine on samuti variant iseseisvaks keeleõppeks. Töötoas suunatakse kasutama Sõnaveebi, sõnastikke jne.
„7 lauamängu B-taseme õppijale“, kus Multilingua keeltekooli õpetajad tutvustavad keeleõppe võimalusi läbi lauamängude.
„Õppekomplekt „Sõnajalaõis““. Autor Mare Kitsnik tutvustab uue innovatiivse B2.1-B2.2-taseme õppekomplekti "Sõnajalaõis" metoodikat ja selgitab praktiliste ülesannetega, miks keeleõpe peab olema tore ja loogiline.

Kell 14.00
„Õpik "Naljaga pooleks"“. Autorid Mare Kitsnik ja Leelo Kingisepp tutvustavad uue B1-taseme õpiku metoodikat ja selgitavad praktiliste ülesannetega, miks keeleõpe peab olema tore ja loogiline.
„Kuidas kasutada materjali „Juhend iseseisvaks keeleõppeks““. Autor Helena Metslang tutvustab materjali metoodikat ja annab juhiseid, kuidas juhendiga töötada.
„Keeleportaal Sõnaveeb 2020“. Eesti Keele Instituut esitleb ja õpetab kasutama keeleportaali Sõnaveeb uut versiooni ja teisi instituudis loodud keeleõppe tööriistu.