Avasime uue nõuande- ja teabeveebi

Integratsiooni Sihtasutus avas uue kodulehekülje, mis koondab vajalikku infot eesti keele õppe ja Eestis elamise kohta. Lehelt leiab ka nõuandeveebi, mis on heaks abimeheks nii erineva rahvustaustaga püsielanikele kui äsja riiki saabunud inimestele siinse eluga toimetulekuks.

Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaare sõnul on igas riigis omad eripärad ja tavad, mida teadmata on palju keerulisem oma elu korraldada.

„Integratsiooni Sihtasutuse uus kodulehekülg koos nõuandeveebiga annab inimesele juhiseid, kuidas ühes või teises olukorras toimida ning kust leida vajalikku infot ja kellega võtta ühendust. Eelmine kodulehekülg hakkas ajale jalgu jääma – tahame jõuda inimesele lähemale ja pakkuda talle personaalset tuge“ lisas Käosaar.

Kui sihtasutuse senisel kodulehel oli teave jagatud programmide kaupa ja suunatud eelkõige projektitaotlejatele, siis uue kodulehe sihtrühmana nähakse tavalist inimest, kelle jaoks on info leidmine võimalikult lihtsaks tehtud.

Nõuandeveebist leiab soovitusi eesti keele õppimise ja praktiseerimise ning elamisloa või kodakondsuse taotlemise kohta. Lisaks saab veebist eesti, vene ja inglise keeles infot töövõimaluste, ettevõtlusega alustamise, lasteaia- või koolikoha otsimise, arsti ja elukoha leidmise ning muudes igapäevaelu küsimustes.

“Vastavatud veebi üks olulisi eesmärke on mugaval ja kontsentreeritud moel jagada teavet ka Eesti ametnikele, et hõlbustada koostööd riigiametite vahel ning aidata inimest kiiresti õige allikani jõudmisel,” rõhutas Käosaar.

Integratsiooni Sihtasutuse nõustamiskeskuse vanemnõustaja Kätlin Kõveriku sõnul ei pea elamisloa kohta teavet otsiv inimene enam tervet Politsei- ja Piirivalveameti veebilehte läbi tudeerima, vaid vajutades nõuandeveebis olevale viitele leiab ta koheselt otsetee vajaliku infoni. „Nõuandeveebi võiks võrrelda keskjaama või hoopis perearstiga, kes suunab sõltuvalt murest inimese kohe õigesse kohta,“ märkis ta.

Nõuandeveebi väljatöötamist ja tööshoidmist rahastab Euroopa Sotsiaalfond projekti „Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused“ kaudu.