Viie kohtumise jooksul tutvustame kodakondsuse saamise võimalusi, arutleme takistuste ja eeliste teemal, külastame Riigikogu, jagame detailset infot, mida teha kodakondsuse taotlemiseks ning anname nõu, kuidas eksamiteks valmistuda. Teid ootab palju kasulikku infot ja huvitavad kohtumised!

Kogu programm on vene keeles või venekeelse tõlkega.

Tegevused toimuvad oktoobrist detsembrini 2021, peamiselt Tallinna ja Narva eesti keele majades, aga teeme ka erinevaid väljasõite. Iga inimene saab osaleda kõikidel üritustel või valib enda jaoks huvitavamad.

Kohtumistel osalemine, kohvipausid ja eined ning transport Tallinnast/Narvast Rakverre on tasuta. Iga programmi vähemalt kolmel üritusel osaleja saab tasuta perepileti Lennusadamasse.
 

TALLINNA ÜRITUSTE SARJA KAVA

N, 21. okt kell 15.00 – 19.00 Rävala pst. 5, Tallinn, 6 korrus
Tutvumine eesti keele maja ja rahvusköögiga ning foorumteatri etendus tõestisündinud loo ainetel. Teeme ringkäigu Tallinna eesti keele majas ja saame teada, milliseid tasuta eesti keel õppimise võimalusi seal pakutakse. Teeme tutvust Eesti rahvusköögiga ja maitseme rahvustoite. Tutvustatakse ürituste sarja programmi, saab registreeruda. Etendus Eesti kodanikuks saamisest ja mittesaamisest. Interaktiivse ja põnevas loos otsitakse koos lahendusi. Etenduse eel pakume sooja jooki.

L, 30. okt kell 12.30 – 16.30. Ekskursiooni kogunemiskoht: Pallasti 54, Tallinn
Silmiavav ekskursioon Lasnamäele. Lasnaidee eestvedajad tutvustavad Lasnamäe põnevaid kohti. Räägime, kuidas saab iga inimene kaasa lüüa ja linnaruumi muuta. Sööme koos lõunat. Lõpetuseks toimub kohtumine ja arutelu kuulsate poliitikute ja ühiskonnaelu tegelaste Olga Sõtniku, Eduard Odinetsi ja Vladimir Svetiga.

R, 12. nov kell 11.00 – 14.00, Rävala pst. 5, 6 korrus ja Lossi plats 1a, Tallinn
Tutvumine Õiguskantsleri tööga ja ekskursioon Riigikogus. Kohtume Õiguskantsleri büroo töötajatega ja saame teada, kuidas on Õiguskantsler ja tema büroo elanikele abiks. Väike eine koos aruteluga. Seejärel läheme ekskursioonile Riigikogu muidu suletud uste taha.

N, 18. nov kell 17.00 – 20.00, Rävala pst. 5, Tallinn, 6 korrus
Eesti keele taseme- ja kodakondsuseksamid - mis, kuidas, kus? Kuidas valmistuda keeletaseme ja kodakondsuse eksamiteks ning millised on võimalused ettevalmistuseks? Tutvustame kursust, mis valmistab ette kodakondsuse eksamiks. Räägime kodanikulepingu programmist, mis pakub tasuta keeleõpet kodakondsuse saamiseks. Kohvipaus koos võimalusega esitada küsimusi asjatundjatele

L, 4. dets kell 11.00 – 16.00, Rakveres, transport Tallinnast. 
Väljasõit Rakverre: Foorumteatri töötuba ja kohtumine Ruslan Trochinskyga. Foorumteatri töötuba teemal “Kellele ja milleks Eesti kodakondsus”. Lõunasöök. Loovkohtumine muusik Ruslan Trochinskyga. 

Üritustele registreerumiseks palume võtta ühendust Jelena Kulpina’ga Integratsiooni Sihtasutusest: Jelena.Kulpina@integratsioon.ee, 58135640.

Sarnaselt Tallinnale korraldatakse selline ürituste sari ka Narva eesti keele maja juures 19. oktoobrist 4. detsembrini. Kava leiate siit. 

Terviseinfo: Integratsiooni Sihtasutus lähtub ürituste korraldamisel kehtivatest koroonaviiruse leviku tõkestamise nõuetest. Üritustel saavad osaleda üksnes (1) vaktsineerimiskuuri läbinud, (2) COVID-19 haiguse läbi põdenud või (3) PCR testi (kehtib 72 h) või antigeeni kiirtesti (kehtib 48 h) negatiivse tulemusega inimesed, kes esitavad vastava tõendi.

  • Ürituste alguses toimub COVID tõendi ja isikut tõendava dokumendi kontroll.
  • Tõendi võib esitada nii paber- kui ka digikujul (nt telefonist).
  • Kohapeal ei ole testimise võimalust.

Additional information:

Jelena Kulpina

5813 5640
Jelena.Kulpina@integratsioon.ee