Kutsume määratlemata kodakondsusega inimesi võtma osa ürituste sarjast Ida-Virumaal

Kohtumiste jooksul tutvustame kodakondsuse saamise võimalusi, arutleme takistuste ja eeliste teemal, jagame detailset infot, mida teha kodakondsuse taotlemiseks ning anname nõu, kuidas eksamiteks valmistuda. Teid ootab palju kasulikku infot ja huvitavad kohtumised!

Kogu programm on vene keeles või venekeelse tõlkega.

Kohtumistel osalemine, kohvipausid ja eined on tasuta. Iga programmi vähemalt kolmel üritusel osaleja saab tasuta perepileti Lennusadamasse.

Tegevused toimuvad oktoobrist detsembrini 2021, peamiselt Tallinna ja Narva eesti keele majades või veebikeskkondades. Iga inimene saab osaleda kõikidel üritustel või valib enda jaoks huvitavamad.

IDA-VIRUMAA ÜRITUSTE SARJA KAVA

T, 19. okt kell 17.00 – 20.00, Linda 2c, Narva
Tutvumine eesti keele maja ja rahvusköögiga. Teeme ringkäigu Narva eesti keele majas ja saame teada, milliseid tasuta eesti keel õppimise võimalusi seal pakutakse. Teeme tutvust Eesti rahvusköögiga ja maitseme rahvustoite. Tutvustatakse ürituste sarja programmi, saab registreeruda.

L, 20. nov kell 11.00-14.30, üritus toimub veebikeskkonnas (link kohtumisele saadetakse pärast registreerumist).
Ühiskonna elu toetavate organisatsioonidega tutvumine. Loomingulise arengu ja vaba aja veetmise keskuse "Gagarin" tutvustamine veebi keskkonnas. Loominguline ja praktiline töötuba (materjalid eelnevalt edastatakse osalejatele). MTÜ Vitatiim ja OÜ Vestifex tegevuse tutvustus. Saame infot, kuidas saada kasu elukestevast õppest ja osaleda rahvusvahelistes projektides. Arutleme vabatahtliku töö kasu ja tõhususe üle ühiskonna elu elavdamisel.

N, 25. nov kell 17.00 – 20.00, üritus toimub veebikeskkonnas (link kohtumisele saadetakse pärast registreerumist).
Eesti keele taseme- ja kodakondsuseksamid - mis, kuidas, kus? Inna Borisevichi UNCHR esindaja tervitussõnad. Keeletaseme ja kodakondsuse eksamid – toimumisajad, konsultatsioonide sisu ja registreerimine. Tutvustame kursust, mis valmistab ette kodakondsuse eksamiks. Räägime kodanikulepingu programmist, mis pakub tasuta keeleõpet kodakondsuse saamiseks. 

Üritustele registreerumiseks palume võtta ühendust Jelena Kulpina’ga Integratsiooni Sihtasutusest: [email protected], 58135640.

Sarnaselt Tallinnale korraldatakse selline ürituste sari ka Tallinna eesti keele maja juures. Kava leiate siit. 

Terviseinfo: Integratsiooni Sihtasutus lähtub ürituste korraldamisel kehtivatest koroonaviiruse leviku tõkestamise nõuetest. Üritustel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud inimesed, kes esitavad vastava tõendi. Ürituste alguses toimub COVID tõendi ja isikut tõendava dokumendi kontroll. Tõendi võib esitada nii paber- kui ka digikujul (nt telefonist). Siseruumides on kohustuslik kanda maski.

Tegevusi rahastab ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku Amet.