Keelesõbra programm

Keelesõbra programm pakub eesti keele õppijatele võimaluse saada suhtluskeele praktikat, vesteldes vabatahtlike eesti keele mentoritega e-kanalite kaudu. Ootame programmiga liituma nii eesti keele õppijaid kui ka eesti keelt emakeele tasemel rääkivaid vabatahtlikke, kes on valmis keeleõppijaid eesti keeles suhtlusega abistama.

 

 

KEELEÕPPIJALE

Kui oskad eesti keelt vähemalt algtasemel ning soovid saada täiendavat eesti keele praktikat, vesteldes regulaarselt eesti keelt emakeelena rääkiva inimesega, registreeru Keelesõbra programmis osalemiseks!

Keelesõbra programm pakub sulle võimaluse

 • lihvida oma eesti keele oskust,
 • saada rohkem julgust eesti keeles rääkimisel,
 • tutvuda lähemalt Eesti kultuuri ja eestlaste komberuumiga,
 • tutvustada keelesõbrale oma kultuuri,
 • leida uusi tuttavaid ja sõpru.

 

Pärast registreerimist võtame sinuga ühendust ning pakume vestluspartneriks vabatahtlikku eesti keele mentorit. Mentoriga koos lepite kokku, kui tihti, mis ajal, mis kanalis ja kui kaua edaspidi vestlete. Vestluste teemad on samuti teie endi valida.

NB! Kuna hetkel on keelt harjutada soovijaid rohkem kui mentoreid pakkuda saame, on registreerimine peatatud kuni uute mentorite liitumiseni. Registreerimise taasavamisest anname eraldi teada.

 

VABATAHTLIKULE EESTI KEELE MENTORILE

Kui eesti keel on su emakeel või valdad seda vabalt, pakume sulle võimalust aidata eesti keelt õppivatel inimestel keelt harjutada ja saada rohkem julgust eesti keeles rääkimiseks.

Vabatahtliku eesti keele mentorina suhtled paar korda nädalas mõne keeleõppijaga e-kanalite kaudu erinevatel elulistel teemadel, aidates tal keeleoskust parandada ja keelebarjäärist üle saada.

Omalt poolt pakume abi keeleõppijatega kontakti loomisel, vestlusformaatide valikul ja vestluste läbiviimisel.

Registreeru eesti keele mentoriks ning anna märku oma eelistustest ja võimalustest programmi panustada SIIN!

 • Eelnev õpetamiskogemus ei ole vajalik.
 • Mentorite võrgustiku infovahetus toimub Facebooki kinnises grupis.
 • Lisainfot jagab Integratsiooni Sihtasutuse Tallinna eesti keele maja koostöötegevuste koordinaator Ave Landrat: ave.landrat@integratsioon.ee

 

TAUSTAKS

20. märtsil sai alguse Integratsiooni Sihtasutuse vabatahtlike keelesõprade programmi I etapp, mis kestis 19. maini ning ühendas 885 inimest üle maailma eesti keele õppimise ja harjutamise eesmärgil.

 • 410 vabatahtlikku mentorit aitasid 475 eesti keele õppijal kõnekeelt harjutada, vesteldes nendega mõned korrad nädalas e-kanalite kaudu erinevatel elulistel teemadel eesti keeles.
   
 • Mentorite ülesandeks oli suhelda keeleõppijatega eesti keeles erinevatel elulistel teemadel e-kanalite kaudu mõned korrad nädalas. Mõned mentorid aitasid keelt praktiseerida mitmel keeleõppijal. Integratsiooni Sihtasutuse eesti keele majade õpetajad ja projekti kaasatud eesti keele metoodikud juhendasid mentoreid, pakkudes lühikoolitusi ja soovitades õppematerjale. Mentorid vahetasid aktiivselt omavahel infot ja kogemusi keeleõppijatele abistamisel.
   
 • Enamus mentoreid olid Eestist, kuid neile lisaks ühines projektiga eestlasi veel 18 riigist üle maailma: Rootsist, Belgiast, Hollandist, Rumeeniast, Prantsusmaalt, Itaaliast, Hispaaniast, Portugalist, Šveitsist, Luksemburgist, Tšehhist, Venemaalt, Inglismaalt, Iirimaalt, Indoneesiast, Ameerika Ühendriikidest, Kolumbiast, Ugandast. Keeleõppijad olid valdavalt Eesti elanikud, üksikud eesti keele huvilised asusid Soomes ja Venemaal.
   
 • Kõik mentorid panustasid projekti vabatahtlikult, keeleõppijad ühinesid algatusega avaliku registreerimise alusel.
   
 • Eriolukorra lõppedes peatus mentorite ja keeleõppijate juhendatud kokkuviimine, kuid paljud keelesõbrad jätkasid suhtlemist ja eesti keele harjutamist.