20. augustil toimub Narvas kooslaulmispidu "Sõida tasa üle silla"

Integratsiooni Sihtasutus korraldab 20. augustil Narvas kooslaulmispeo „Sõida tasa üle silla“. Kooslaulmispeo eesmärk on viia kokku eri rahvustest, erineva emakeelega ja erinevates regioonides elavad inimesed, et koos laulda südamelähedasi laule tähistamaks Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Kooslaulmispidu on Narva ametlik osa üle-Eestiliselt aastapäeva peost.

Kooslaulmispidu „Sõida tasa üle silla“ on saanud oma nime kauneimaks valitud eestikeelsest lausest. See pidu on sillaks erinevate kogukondade vahel, sest kooslaulmispeost on kutsutud osa võtma kõik Eestis elavad inimesed - olgu nad koorilauljad või lihtsalt inimesed, kellele meeldib muusika ja laulmine. Osalejatele jagatakse kohapeal laulikud.

Unikaalne kontsertetendus viib publiku ajareisile. Kujuteldaval sillal kohtuvad erinevad ajastud, rahvused ja keeled. Mis ikkagi toimus Kreenholmi ajal? Mida tegid Konstantin Päts ja Lydia Koidula Narvas? Mis mõtteid mõlgutas Igor Severjanin ning kuidas meenutavad kohalikud inimesed 30 aasta tagust aega? Narvat ühendavateks sildadeks ongi inimesed ja ajastud.

Kooslaulmispeo „Sõida tasa üle silla!“ repertuaaris on Narvale iseloomulikud rahva lemmiklood. Lauldakse nii eesti, vene, valgevene, ukraina kui ka ingeri laule. Lavale tulevad „Sõida tasa üle silla“, „Ta lendab mesipuu poole“, „Pesnja pro Narvu“, „Po kamuškam“, „Vihma sajab kak s vedra“, „Lutšije devuški v Narve“, „Kalinka Malinka“, „Laul Põhjamaast“, „Isamaa ilu hoieldes“, „Ei ole üksi ükski maa“, „Kauges külas“, „Eilne päev“. Koorijuhtidena astuvad lavale Marina Kossolapova, Indra-Mirell Zeinet ja Oliver Povel Puusepp, rahvusvähemuste koori juhivad Maria Vassilejeva ja Nadežda Moskaljova, kontsertmeister on Olga Sergejeva. Solistideks on Sofia Rubina, Mirtel Põdra, Rafael Sharafetdinov, Alina Vorontšihhina, Vladimir Tšerdakov, Beatriche Huber, Indra-Mirell Zeinet ning Oliver Povel-Puusepp.

Kooslaulmispeo eeslauljateks on kohalikud solistid, Narva eesti keele maja tandemkoor, Narva Muusikakooli laste segakoor, Narva Muuseumi folklooriansambel Suprjadki ja rahvusvähemuste koor. Tandemkoori eesmärk on ühendada keele- ja kultuuriõpe ning aidata kaasa eri rahvuste lõimumisele. Tandemkoor ühendab endas 30-40 eri rahvusest lauljat, kes enamuses on pärit Ida-Virumaalt. Kaheksa kuu jooksul omandavad tandemkoori lauljad kooslaulmispeo repertuaari, aidates üksteisel õppida ja harjutada eesti ja vene keelt. Tandemkoor esineb kooslaulmispeol mõne lauluga ning on terve peo ajal toetavaks jõuks.

Kontsertetenduse loomemeeskond koosneb peamiselt narvakatest. Produtsendid on Anna Farafonova ja Alo Puustak, lavastajad Krismar Rosin, Ave Landrat, kunstnik Deniss Polubojarov videokunstnik Alyona Movko-Mägi ja helikunstnik Vsevolod Tšelepis.

Kontsertetendus toimub Narva EV100 pargis, mis rajati Eesti Vabariigi 100 sünnipäeva auks. Sissepääs avatakse kell 19, kontsert algab kell 20. Sissepääs on tasuta. 

Terviseohutus

Üritusel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed:
  • Sisenemisel kontserdi alale toimub vastava tõendi ja isikut tõendava dokumendi kontroll.
  • Tõendit võib esitada nii paber- kui digikujul (nt telefonist).
  • Kohapeal ei ole testimise võimalust.
  • Alla 18-aastased noored ei pea COVID tõendit esitama. 

Peo korraldajad soovivad pakkuda turvalist kooslaulmise elamust ning tänavad osalejaid mõistmise ja hooliva suhtumise eest. 

Kooslaulmispeo korraldaja Integratsiooni Sihtasutus tänab partnereid Narva Linnavalitsust, Narva muusikakooli, Narva Muuseumi folklooriansamblit Suprjadki, ansamblit Avenue, Svetlana Voitenko vokaalansamblit, Narva Muuseumit ning tehnilist koostööpartnerit Live Agentuuri.

Täname Narva Haiglat, kes võimaldab soovijatel end vaktsineerida kontserdipaiga läheduses avatavas vaktsineerimisbussis. Tasuta vaktsineerimist koroonaviiruse vastu pakutakse kell 18.30-20.30, kasutatakse Pfizer-BioNTechi, Moderna ja Jansseni vaktsiine. Eelregistreerimine pole vajalik. NB! Vaktsineerimisbussis vaktsiini saanud inimesed peavad üritusel osalemiseks esitama siiski COVID tõendi läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta.

Leiame lauldes ühise keele!

Sündmus facebookis: https://fb.me/e/2oTLNmjEE

Kontsertetenduse otseülekannet saab alates kella 20-st jälgida ja ERR veebist