Eesti keele majad

Meie Tallinna ja Narva eesti keele majad ootavad eesti keele ja kultuurihuvilisi avastama, õppima, suhtlema ning silmaringi avardama.

Leiame ühise keele!

Eesti keele majad on loodud eesmärgiga pakkuda keeleõppijatele eelkõige toetavat eestikeelset keskkonda, kus saab harjutada keelt, kasvatada rääkimisjulgust ning Eesti eluga end rohkem tuttavaks teha.

Keelemajad pakuvad:

  • Keeleõppealast nõustamisteenust - 2 nõustajat Tallinnas ning 3 nõustajat Narvas saavad nii telefoni, e-posti teel, Skype-videokõnes kui ka kontaktkohtumistena anda teavet, kus, kuidas ja mis vormis on võimalik tasuta eesti keelt õppida ja praktiseerida. E-posti aadress info@integratsiooniinfo.ee ja tasuta infotelefon 800 9999.
     
  • Keele- ja kultuurikursuseid – keele õppimine grupis kogenud õpetaja juhendamisel tasemetel A1-C1.

Tallinna ja Narva eesti keele majades algavad keelekursused kaks korda aastas – peahooaeg septembris ja lisagrupid veebruaris.

Keelerühmad moodustatakse nõustamise läbinud keeleõppehuvilistest ning neid teavitatakse õppegruppi arvamisest vastavalt kas siis augustis või jaanuaris umbes 2 nädalat enne esimeste tundide algust. Õppijale tehakse kuni 2 erinevat pakkumist kursusele lähtuvalt tema väljendatud eelistustest, mis on selgunud nõustamise käigus.

Keelemajades õpetatakse eesti keelt eesti keeles ja kõik meie õpetajad lähtuvad oma õpetamise alusena dokumendist „Hea tava eesti keele õpetamisel täiskasvanutele“. Keelekursuse pikkuse, õppetöö korralduse ja eduka lõpetamise kohta annab infot keeleõppija meelespea, mille saab iga õppija kursuse alguses. Õpikutena kasutavad meie õpetajad „E nagu Eesti“, „K nagu Kihnu“ ja „Naljaga pooleks“.

Lisaks nõustamise kaudu keelemajade kursustele tulemisele, on kaks korda aastas võimalik ka avaliku online iseseisva registreerumise kaudu asuda õppima keelekursustel meie partnerkeeltekoolides üle Eesti. Avalik eesti keele kursustele registreerumine toimub jaanuaris ja augustis ning selleks tuleb täita registreerimisvorm ja läbida keeletaseme test.

Eesti keele kursustele avaliku registreerumise kohta täpsema info leiad meie veebilehelt. 

Tallinna eesti keele maja

eestikeelemaja@integratsioon.ee
+372 659 9022
Rävala 5 (6.korrus), Тallinn 10143Asukoht kaardil
E-N 09:00-17:00, R 09:00-16:00

Narva eesti keele maja

eestikeelemaja@integratsioon.ee
+372 659 9030
Linda 2, 20309 NarvaAsukoht kaardil
E-N 09:00-17:00, R 09:00-16:00