Filmiõhtu: "Seltsimees laps" (Jõhvis)

23.11.2021   18:00
Jõhvi kontserdimaja kino Amadeus (Pargi 40, Jõhvi)

Mitmel erineval õhtul vaatame koos huvitavaid eesti filme.

Filmiõhtud toimuvad Jõhvi kontserdimaja kinos „Amadeus“ kaks korda kuus oktoobrist detsembrini. Seansid algavad kell 18.00. Kinokava on veel kooskõlastamisel, aga saab näha selliseid filme nagu „Seltsimees laps“, „Sangarid“, „Supilinna Salaselts“, „Mehed“, „Kratt“, „Eesti matus“, „Jõulud džunglis“ või „Eia jõulud Tondikakul“. Pärast seanssi on lühike arutelu, kus igaühel on võimalus jagada oma mõtteid filmi kohta. Osalejate arv on piiratud, ca 50 inimest.

Narva eesti keele maja kutsub 23. novembril 2021 Jõhvi valla ja ümbruskonna elanikke filmiõhtule! Vaatame koos filmi "Seltsimees laps". https://www.youtube.com/watch?v=yDzvbbt3k54. Leelo Tungla raamatute "Seltsimees laps ja suured inimesed" ja "Samet ja saepuru ehk Seltsimees laps ja kirjatähed" ainetel.
Peategelane on 6-aastane Leelo, kes elab koos ema, isa ja koeraga 1950-ndate aastate alguse Nõukogude Eestis. Mõlemad vanemad on ametis Ruila koolis - endisest sportlasest isa on kehalise kasvatuse õpetaja ja ema on äsja olnud koolidirektor. Film algab uue, vene rahvusest direktori saabumise ja pere kolimisega ema endisest töökorterist uude kodusse, mis asub viletsas seisus eluhoones. Ent sellele vaatamata saabub mustas autos must mees ja viib püssikandjate saatel ema kaasa. Lapse vaatekohast jutustatud loos puudub selgitus ema lahkumisele ja isa valedele ema naasmisest koolimineku ajaks. Pidev musta mehe külaskäigu kordumise hirm ja ema tagasituleku väärilise käitumise poole püüdlemine viivad musta mehe taastulekuni, kui tuleb seista silmitsi põhimõtteliste valikutega.

Kohtade arv piiratud. Osalemine registreerimise alusel.

 

Terviseinfo. Integratsiooni Sihtasutuse eesti keele majad lähtuvad ürituste korraldamisel kehtivatest koroonaviiruse leviku tõkestamise nõuetest. Üritustel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud inimesed, kes esitavad vastava tõendi. Ürituste alguses toimub COVID tõendi ja isikut tõendava dokumendi kontroll. Tõendi võib esitada nii paber- kui ka digikujul (nt telefonist). Üritusel on kohustuslik kanda maski.

Lisainfo:

Narva eesti keele maja