Ida-Virumaal toimub hariv rahvamatk marsruudil Udria-Sinimäe

28.07.2019   00:00

Ida-Virumaal toimub hariv rahvamatk marsruudil Udria-Sinimäe

Pühapäeval, 28. juulil toimub marsruudil Udria-Sinimäe rahvamatk „Avasta oma kodukohta”. Matka pikkus on 7 kilomeetrit ning see võimaldab kohalikel elanikel veeta vaba aega värskes õhus, liikuda ja saada uusi teadmisi.

Kogu Eestis väga levinud matkad ja rahvamatkad ei ole mitte üksnes moodne vaba aja veetmise viis, vaid propageerivad ka tervislikku eluviisi. Kuid selle rahvamatka eesmärk on ka võimaldada kohalikel elanikel süvendada teadmisi oma kodukohast, suhelda eesti keeles ja luua uusi tutvusi.

Matkal on osalema kutsutud üle 100 igas vanuses inimese, kes soovivad ja kellel on jaksu läbida jalgsi umbes 7 kilomeetrit Udriast Sinimägedeni maalilisel maastikul nii rannal kui ka metsas. Matka saatjad on atesteeritud giidid ja Kaitseliidu liikmed.

Sihtkohas ootab matkajaid soe toit ja praktiline tegevus. Valida saab eri teemade vahel: ellujäämine metsas, matkade ABC, elustamine, toidu valmistamine välitingimustes, viktoriin ja maastikumäng ning Sinimägede muuseumi külastus.

Lisaks toredale kogemusele ja elamustele ning võimalusele suhelda eesti keeles saab iga matkaja ka mälestuseks rinnamärgi. Matkal osalemine on tasuta ja osalejate arv on piiratud. Täpne teave on registreerimisvormis. Registreerimine on kohustuslik ja lõpeb 26. juulil. Registreerimine toimub SIIN.

Projekti on toetanud Integratsiooni SA Narva eesti keele maja.

Rahvamatka partnerid on Vaivara Sinimägede muuseum, Kaitseliidu Alutaguse maleva Narva malevkond, Narva-Jõesuu vabatahtlik mere- ja jääpäästeüksus MTÜ, loomingulise arengu ja vaba aja veetmise keskus Gagarin MTÜ, Motus Events OÜ.

Lisainfo:

Anželika Shticalov

eesti keele maja eestvedaja

+372 5344 1275
ingelillka@gmail.com