Kirikureeded - Niguliste kirik (Tallinn)

26.11.2021   14:00
Niguliste 3 , Tallinn

Kirikureedete raames toimub erinevate Tallinna kirikute (nt Tallinna Niguliste kirik ja muuseum, Tallinna Püha Vaimu kirik, Tallinna toomkirik) külastus, sh giidiga ekskursioon eesti keeles 1 kord kuus. Pärast ekskursiooni saab osaleja kirikuga iseseisvalt tutvuda. Oodatud on eesti keelest erineva emakeelega täiskasvanud, kelle keeletase on B1-B2-C1. Osaleja saab arendada eesti keeles kuulamist (giidi jutu kuulamine) ja rääkimist (giidile küsimuste esitamine, vestlus grupikaaslastega). Erinevate kirikute külastus ekskursiooniga võimaldab eesti keelest erineva emakeelega täiskasvanutel eesti keelt praktiseerida ning tõstab nende kultuurilist ja ajaloolist teadlikkust.

Niguliste kirik on basilikaalne gooti kirik Tallinnas. Kirik on pühitsetud kaupmeeste ja meresõitjate pühakule Nikolausele. Alates 1984. aastast tegutseb Niguliste kirik muuseum-kontserdisaalina. Tutvume eestikeelse giidi juhatusel Niguliste muuseumi koguga, mis hõlmab kõige silmapaistvamat ja väärtuslikumat osa Eesti kesk- ja varauusaegsest kirikukunstist. Kõige tuntumaks muuseumis olevaks teoseks on Bernt Notke töökojast pärinev “Surmatants” 15. sajandi lõpul valminud maalist on tänaseni alles 7,5 meetri pikkune algustükk. Praktiseerime eesti keelt esitades giidile küsimusi, vesteldes grupikaaslastega, lugedes muuseumi väljapaneku eestikeelseid tutvustusi.

 

Terviseinfo. Integratsiooni Sihtasutuse eesti keele majad lähtuvad kursuste ja ürituste korraldamisel kehtivatest koroonaviiruse leviku tõkestamise nõuetest. Kursustel ja üritustel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud inimesed, kes esitavad vastava tõendi. Toimub COVID tõendi ja isikut tõendava dokumendi kontroll. Tõendi võib esitada nii paber- kui ka digikujul (nt telefonist). Siseruumides on üritusel kohustuslik kanda maski. Siseruumides on kohustuslik kanda maski.

Lisainfo:

Tallinna eesti keele maja