Rahvusvähemuste kultuuriseltsid

Mille poolest erinevad või sarnanevad Eestisse teistest riikidest tulnud inimesed? Vastuseid saad rahvusvähemuste kultuuriseltsidelt.

Eestis elavad rahvusvähemused võtavad aktiivselt osa ühiskondlikust elust, tegeledes vastavalt oma huvidele ja vajadustele oma kultuuripärandi hoidmisega. Vähemuste esindajad säilitavad oma kultuuripärandit ja annavad seda edasi järgnevatele põlvkondadele. Nad korraldavad traditsioonilisi sündmusi, pidustusi ja etendusi, näiteks folkloori- ja tantsufestivale, kunstinäitusi ja kontserte, et tutvustada oma unikaalset kultuuri laiemale Eesti publikule.

Suurem osa rahvusvähemuste kultuuriseltse on koondunud ühendustesse, mis kuuluvad Kultuuriministeeriumi juurde loodud rahvusvähemuste kultuurinõukoja koosseisu. 17 organisatsiooni ühendavad pea 300 kultuuriseltsi, kelle kontaktandmed leiad siit: rahvusvähemuste kultuuriseltsid.

Lisaks tegutseb Eestis mitu kultuuriühendust, mis toovad kokku viimastel aastakümnetel siin kodu loonud rahvaste kultuuride esindajaid. Nende kontaktandmed leiad siit: Eestis tegutsevad kultuuriseltsid.

Kui meil tuleb kontaktandmeid täiendada, palun saada täpsustav info [email protected].

 

 

 

Tagasi kultuuririkkuse aasta veebilehele