Liitusime mitmekesisuse kokkuleppega

Tänase mitmekesisuse päeva konverentsi alguses allkirjastasid 20 asutust ja ettevõtet mitmekesisuse kokkulepet, millega kinnitasid mitmekesisuse ja võrdse kohtlemise väärtustamist. Inimõiguste Keskuse algatatud kokkuleppega liitujate seas on ka Integratsiooni Sihtasutus.

„Kokkulepe tähistab koostööd selle nimel, et Eesti on kodu paljudele kultuuridele. Meie riigi kultuuriline mitmekesisus on väärtus, mida oma töös igal sammul toetame. Tänavu juhime sellele meie kõigi tähelepanu: kultuuririkkuse aasta raames tähistame Eesti kogukondade ja rahvaste kultuuride mitmekesisust,” ütles Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Dmitri Moskovtsev.

Mitmekesisuse kokkulepe on vabatahtlik lepe, millega liitudes kinnitab ettevõte, vabaühendus või avaliku sektori organisatsioon, et austab inimeste mitmekesisust ja väärtustab võrdse kohtlemise põhimõtet nii oma töötajate, klientide kui koostööpartnerite seas. Liituvad organisatsioonid teavad, et mitmekesisem töötajaskond ja kaasav inimkeskne juhtimine toovad kasu nii organisatsioonile kui kõigile seal töötavatele inimestele.

„Mitmekesisuse kokkulepe on iga aastaga muutunud üha populaarsemaks ja sellega on liitunud suur osa Eesti kõige huvitavamatest ettevõtetest, asutustest ja organisatsioonidest. Rõõmustav on, et mitmekesisus töökohas on midagi, mida hindavad nii ettevõted kui ka töötajad väga erinevates valdkondades,“ ütles Eesti Inimõiguste Keskuse nõukogu esimees Katrin Nyman-Metcalf.

Nüüdseks on mitmekesisuse kokkuleppega liitunud 218 ettevõtet, avaliku sektori organisatsiooni ja vabaühendust. Täna liitusid kokkuleppega Integratsiooni Sihtasutus, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Välisministeerium, Antropoloogia Keskus, Cachet, Compensa Vienna Insurance Group, ADB Eesti filiaal, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Ensto Estonia, Estonian Business School, Orkla Eesti, Saku Õlletehas, Scoro, SMARTFUL Growth, Stoneridge Electronics, Tallinna Vesi, Tervise Arengu Instituut, Tietoevry Fintech Estonia, Tietoevry Tech Services Estonia, Trimtex Baltic ja Valio Eesti.

Täiendav info:

> Maikuu on Euroopa Komisjoni algatusel mitmekesisuse kuu: eudiversity2024.eu. Eestis toimub Inimõiguste Keskuse eestvedamisel maikuu teisel kolmapäeval mitmekesisuse päev.

> Mitmekesisuse päeval korraldab Inimõiguste Keskus selleteemalise konverentsi. Tänavu keskendub see kultuurilises mitmekesisuses peituvatele väärtustele ja võimalustele: konverents "Kultuurikonfliktist innovatsioonini". Kogemusi kultuurilisest mitmekesisusest tingitud väljakutsetest töökeskkonnas jagavad Bolti, Rimi, MoveMyTalenti ja Interconnect Product Assembly esindajad. Vahetult enne konverentsi allkirjastavad uued liitujad mitmekesisuse kokkuleppe.

Pildid (Integratsiooni Sihtasutus/ Aron Urb):