METSAMÄNG "AVASTAME EESTIT"- rattasõit ja tähistaeva vaatlusmatk

15.10.2021   16:00
Tähetorni 2, Tallinn 

Retk keskendub peamiselt Nõmmel asuvatele tornidele. Suundume avastama tähistaevast Eesti kohal. Tutvume Nõmme ja Hiiu tornide, planetaariumi ja tähetorniga. Kohtume tähetargaga.  

 

Kava

Kell 16:00-17:00 kosmoseteemaline loeng ja Tallinna Tähetorni külastus
Kell 17:00-19:00 Nõmme rattaretk
Kell 19:00-20:00 Kuu vaatlus (pilves taeva korral ettekanne "Kuu ja uskumused")

Rattaretk annab ülevaate Nõmme ajaloost ning tänapäevast. Tutvume Nõmme arhitektuuriga, kuuleme ja saame teada, kus asub Tallinna kõrgeim punkt, tutvume Nõmme põneva ajalooga ning naudime sõitu sügisestel tänavatel. Samuti väntame kaherattalistega Nõmme oma rappa, otsime üles Pääsküla raba vaatetorni ning naudime kauneid loodusvaateid. Retke juhib kohalik Nõmmekas ja piirkonna uurija Hendrick Rang.

Korraldajate poolt on mugav linnaratas, turvaliseks seiklemiseks kiiver ja helkurtraksid ning audioseadmeid, et giidi paremini kuulda ja hoida distantsi teiste osalejatega. 

Terviseinfo: Integratsiooni Sihtasutuse eesti keele majad lähtuvad ürituste korraldamisel kehtivatest koroonaviiruse leviku tõkestamise nõuetest. Üritustel saavad osaleda üksnes (1) vaktsineerimiskuuri läbinud, (2) COVID-19 haiguse läbi põdenud või (3) PCR testi (kehtib 72 h) või antigeeni kiirtesti (kehtib 48 h) negatiivse tulemusega inimesed, kes esitavad vastava tõendi.  

  • Ürituste alguses toimub COVID tõendi ja isikut tõendava dokumendi kontroll.  
  • Tõendi võib esitada nii paber- kui ka digikujul (nt telefonist).  
  • Kohapeal ei ole testimise võimalust. 

Lisainfo:

Tallinna eesti keele maja