Oma näoga Eesti: Sylvain - prantslased on nagu ploomid, eestlased nagu kookospähklid

 
 

Sylvain Oulala jõudis Eestisse kümme aastat tagasi, kui osales Euroopa vabatahtlike projektis Tallinnas, Salme Kultuurikeskuses tegutsevad tsirkusekoolis. Ta tegutses seal ühe aasta ja kui see läbi sai, oli talle selge, et ta tahab Eestis elada. Viimasel kolmel aastal on ta korraldanud omanimelist tsirkusefestivali ja tal on plaan esineda kõikides üle 3000 elanikuga Eesti linnas.

Ta ütleb, et prantslased on nagu ploomid, eestlased nagu kookospähklid. „Prantslased on väljast ilusad, aga sees on neil kivi. Esimene suhtlemine on lihtne, aga seljataga ei tea, mis nad räägivad või arvavad. Reeglina arvavad halvasti. Eestlased on pealt sellised rasked, kõva kilbiga kaetud, aga kui juba sees oled, siis seal on kõik helge. Ja ka tervislik,“ selgitab Sylvain oma võrdlust.

„Kui sa oled juba eestlasega sõbraks saanud, siis saad neid jäägitult usaldada. Nad ei räägi seljataga midagi halba, kui öelda tahavad midagi, siis otse,“ ütleb Sylvain, kellele eestlaste selline loomuomadus väga istub. Prantslased istuvad ja naudivad liiga palju. Eestlased niimoodi ei tee.

 

Oma näoga Eesti

 

„Mulle meeldib meeletult siinne saunakultuur,“ seletab Sylvain. „Mul on ka saun keldris, kutsun sõbrad kokku ja olemegi koos.“

Samuti meeldib Sylvainile, kuidas eestlased väärtustavad ja tunnevad loodust. Kõik teavad, millal karulauk aias valmib on või milliseid seeni metsas süüa võib. „Selline loodusega sina peal olek on fantastiline!“ ütleb ta. Ja on ühtlasi vaimustunud, kuidas siin Eestis on osatud luua tasakaal looduse ja tehnoloogia arengute vahel.

Neli aastaaega oma voolavusega on kogemus, mille üle Sylvain rõõmu tunneb ja mis ilmselt on ka üheks põhjuseks, et ta on otsustanud oma kodu siia luua.

 

Autor: Diana Lorents/HAVAS
Foto: Virgo Haan/HAVAS