Ootame Ukrainast tulijaid eesti keelt õppima

Hea Ukrainast tulja, kellel on ajutise kaitse staatus!

Ootame sind tasuta eesti keelt õppima A1, A2 või B1-tasemel. Kursustele registreerumine on avatud riikliku kohanemisprogrammi Settle in Estonia veebilehel https://www.settleinestone.ee.    

Eesti keele oskus aitab sul Eestis tööd leida või õpinguid jätkata, eestlastega lähemalt suhelda ja uusi sõpru leida, eesti kultuuri avastada ning teatris, muuseumides ja kontsertidel aega veeta ja üles leida võimalusi, millest sa unistadagi pole osanud.

Kas eesti keele õppimiseks peab sõitma Tallinna või saab keelt õppida ka veebikursustel?

Eesti keelt saab õppida nii Tallinnas kui ka mujal Eestis, enamik keelekursusi toimub aga veebis. Praegu on avatud palju erinevaid gruppe nii hommikuste, päevastel kui ka õhtustel aegadel, mille hulgast on võimalik valida endale sobivaim.

Kui kaua kursused kestavad?

Keskmiselt kestab algajate eesti keele kursus tasemele A1 4 kuud, edasijõudnute kursused aga mõnevõrra kauem – A2-taseme saavutamiseks kulub 6 kuud ja B1-tasemele jõuab keeleõppija 8 kuuga. 

Mida on vaja registreerumiseks?

Keelekursusele registreerimiseks on vaja luua veebilehel www.settleinestonia.ee personaalne konto või logida sisse oma varem loodud kontole. Oma isiklikul kontol näed sulle avatud kursusi, kursuste ajakava, lisainfot ning saad end sobivale kursusele registreeruda.  

Kui Te ei näe A2 või B1 kursusi, siis palun vaadake üle meie andmeid Teie läbitud kursuste kohta oma isiklikul lehel. Kui selgub, et meie andmebaasis pole kõiki Teie läbitud kursusi kirjas, siis palun saatke meile sertifikaat [email protected].  

Kes peavad esitama sertifikaati?  

Kõik, kes on läbinud A1 ja/või A2-tasemel keelekursuse mujal kui Settle in Estonia programmis (näiteks ülikoolis, Töötukassas või mõnes järgnevatest keelekoolidest https://bit.ly/keeleamet ) peavad saatma meile oma sertifikaadi [email protected], mille lisame Settle in Estonia süsteemi. Kui läbitud kursuste info on süsteemis, siis inimene näeb A2 või B1-taseme kursusi ning saab registreeruda. 

Kelle poole küsimustega pöörduda?

Täiendavad küsimused saada palun [email protected]

Kui sa ei leia kohe sobivat kursust või on meelepärane kursus täitunud, siis külasta veebilehte mõne aja pärast uuesti logides taas sisse oma isiklikule kontole www.settleinestonia.ee, kuna avame uusi gruppe regulaarselt. 

Tule kindlasti eesti keelt õppima!