Retrofilmide õhtu Narvas: "Naerata ometi"

16.10.2019   17:30 - 16.10.2019   19:30
TÜ Narva Kolledž (Raekoja plats 2, Narva)

Narva eesti keele maja kutsub 16. oktoobril retrofilmide õhtule Narva kolledžisse! Vaatame koos ja arutame Leida Laiuse ja Arvo Iho filmi „Naerata ometi“ (1985).

Silvia Rannamaa noorsooromaani "Kasuema" motiividel loodud film on sotsiaalselt tundlik draama lastekodu kasvandike elust ja vanemate vastutusest oma laste saatuse eest.

Teismeline Mari tuleb lastekodust ära. Pohmellis isa ei taha kuuldagi, et Mari koju jääb, ja tüdruk läheb tänavale hulkuma. Pimedas ründab teda poistekamp, miilits sekkub ja Mari saadetakse tagasi lastekodusse. Lastekodu reeglitega, eriti kirjutamata tavade ja suhtlemisviisidega ei suuda tüdruk kuidagi kohaneda. Teised kasvandikud näivad talle jämedad ja julmad - välja arvatud Tauri. Halb üllatus on kohtumine Robiga, ühega Marit ahistanud kambast. Mari kardab teda ja on Taurile tänulik kaitse eest. Kummalisel kombel armastavad Robit kõik väikesed, eriti Kerttu. Omavanustega ei tee Mari suurt tegemist, ta jagab oma siseilma päevikuga. Kui ta keeldub tüdrukute liidri Katrini, Melita ja Siiri korraldatud näljastreigist, makstakse talle kätte. Päevik näpatakse ja seda loetakse avalikult. Robi teeb mõnitamisele lõpu, kuid Mari on viidud viimse piirini. Tabletimürgistusest päästetuna on temas toimunud muutus. Ta aimab, et kaaslastel on temaga sarnane saatus, ja et nende jõhkrus võib olla vaid kaitsev koorik. Robigi hakkab talle paistma uues valguses, mis aga katkestab Tauri kannatuse.

Registreerimine (kuni kohti jätkub): https://forms.gle/EQaE4zanA2FXKatK8

Aeg: 16.10.2019 kell 17.30

Koht: TÜ Narva Kolledž (Raekoja plats 2, Narva)

Lisainfo:

Narva eesti keele maja