Ringreis "Pärnumaa talud ja toidud" (Pärnu)

06.06.2021   08:30
Pärnu

Pärnumaa eesti keelest erineva emakeelega eesti keele õppijad on oodatud kohalikke talusid ja toitusid tutvustavale tuurile. Pärnumaa turismitaludes kohtame imelisi taimeaedu, troopilisi liblikaid ja õnnelikke õrrekanu. Seal on lehvivate lakkadega hobuseid ning mustakirjalisi lehmi, kes lüpsavad mahepiima. Kas rannakaluri õue peal maitseb kalaroog paremini? Milline on veinimõisa hinnatuim jook? Mille poolest on Varbla uus sadam uhke ja eriline?     

Ringreisi eesmärk on toetada Pärnumaa eluolu ja kultuuri sügavamat tundmaõppimist, panna proovile ja mõtestada sügavamalt õpitud keelealaseid teadmisi pakkudes kogemuslikku ja elamuslikku vaadet “oma silm on kuningas”. Ülevaade Pärnumaa maaelust puudutab põllumajandust, loomakasvatust ja kalapüüki. Samuti pakutakse eestikeelseid sissevaateid, mis keskenduvad ajaloole, traditsioonidele, pereelule, loodusele ja arhitektuurile, aga ka majandusele ning poliitikale.   

  •  Aeg: 6. juunil 2021 kell 8.30-20.30 
  •  Koht: Pärnumaa, stardiga Pärnust  
  •  Osalejate arv:  kuni 30 
  •  Soovitatav keeletase: A1+ 
  •  Registreerimine:  https://forms.gle/muynJ9aFG2AdFPmV7

 

Kava: 

Kell 8.30-9.00 koguneme Pärnu keskraamatukogu parklas, kõik saavad teha Covid-19 sülje-kiirtesti, testid on korraldaja poolt.

Kell 9.30 väljasõit Pärnu keskraamatukogu parklast.

Kell 10 jõuame Tamme ürditalusse. Perenaine tutvustab oma sadadest erinevatest taimedest koosnevat kollektsiooni ning pakub kohvikus taimeteed ja pirukat.

Kell 11.30 jõuame Mätiku mahelauda juurde, kus piilume lauta ning vaatame kodus asuvat meiereid ning degusteerime erinevaid tooteid.

Kell 12.30 jõuame troopilisse liblikamajja, mis on rajatud tallu.

13.30-14 jõuame Varbla sadamasse. Sadama rajaja tutvustab meile kogu uut kompleksi ning järgneb lõuna sadama restoranis Kroot. Jalutuskäik muulil.

Kell 16 jõuame Tõstamaa mõisa, kus uudistame mõisakooli, kus õpivad praegu lapsed. Uurime, kes oli kõige kuulsam mõisahärra.

Kell 16.30 külastame Tõstamaa lähedal asuvat Seliste puukirikut. Pühamu ukse avab meile koguduse perenaine Milvi Vapper.

Kell 17 jõuame Maria tallu, kus sööme kooki ja joome kohvi.

18.30 oleme oodatud Kapteni tallu, kus degusteerime kalatooteid.

Kell 20-20.30 jõuame mööda rannateed sõites Pärnusse.

Väljasõit ja keeleõpe on osalejatele tasuta. Kõik tegevused toimuvad eesti keeles ja on mõeldud täiskasvanud keeleõppijatele.  

NB! Arvestame sündmuse korralduse puhul igakülgselt Eestis kehtivate terviseohutuse piirangutega.  

Lisainfo: Silja Joon (silja.joon@gmail.com, tel 55615559)

Lisainfo:

Tallinna eesti keele maja