Tähistame Eesti lipu päeva üle ilma

Eesti lipu päev

Kultuuririkkuse aasta toimkond kutsub tähistama Eesti lipu 140. aastapäeva. Heisakem lipud ja riietugem sinimustvalgesse! Nii näitame, et Eesti lipp ühendab kõiki, kellele Eesti on kallis.

Tähistame Eesti lipu aastapäeva nii Eestis kui ka kaugemal 4. juunil. Eesti lipp sümboliseerib väärtusi, mida Eesti inimestena jagame. Nende hulgas on kindlasti kultuuririkkus – Eesti kogukondade ja rahvuskultuuride mitmekesisus. Seepärast heiskame sel tähtpäeval Eesti lipu üheskoos üle ilma. 

4. juunil saab tõsta Eesti lipuvärvid kõrgele kahel viisil. Esiteks heiskame sinimustvalge oma kodus, kontoris ja kõikjal mujal. Teiseks saame riietuda lipuvärvidesse või lisada oma riietusele mõne sinimustvalge detaili. 

Selleks et eri viisidel heisatud lippudest moodustuks Eesti lipp, mis üle ilma lehvib, ootab kultuuririkkuse aasta toimkond lippudest pilte või videoid. Postitage oma lipupildid Facebookis, kasutades teemaviiteid #meielipp ja #kultuuririkkus. 

Pildid ja videod on teretulnud hiljemalt 4. juunil, aga neid võib postitada ka terve juunikuu jooksul. Kõik postitatud pildid ja videod koondab kultuuririkkuse aasta toimkond ühiseks Eesti lipuks. 

Kultuuririkkuse aasta on teema-aasta, mis toimub tänavu Kultuuriministeeriumi ja Integratsiooni Sihtasutuse eestvedamisel eesmärgiga tähistada eesti kogukondade ja Eestis elavate rahvaste kultuuride mitmekesisust. 

SOTSIAALMEEDIA:

Sama infot saate lugeda ja jagada ka sotsiaalmeedias: link.