Tänavust teema-aastat saab tähistada ka postmargiga

Täna, 8. mail Euroopas tähistatav mitmekesisuse päev algas Eestis kultuuririkkuse postmargi esitlusega. Eesti kogukondade ja rahvaste kultuuride mitmekesisusele pühendatud postmarki esitlesid Omniva ja Integratsiooni Sihtasutus tähtpäevale pühendatud konverentsi eel.  

Kirjade saatmine on osa Eesti kultuurist, mis ikka ja jälle inimesi ühendab. Selleks vajalik postmark lisab kirjapandule, mille üle me ühiselt rõõmustada saame meie kangelasi, saavutusi ja sümboleid. Tänasest saab igaüks jagada rõõme ja muresid postmargiga, mis kannab edasi meie ühise väärtuse kultuurilise mitmekesisuse,” ütles Omniva juht Mart Mägi.

Kultuuririkkuse postmark on üks paarikümnest postmargist, mille Omniva annab sel aastal välja, et tähistada olulisi teemasid ja väärikaid sündmusi meie riigis ning ühiskonnas. Uue postmargi kujundas Triin Heimann, toetudes tänavuse kultuuririkkuse aasta visuaalsele identiteedile.

„Mark on veel üks võimalus tuua esile Eesti kultuuririkkust. Iga kiri, mis selle postmargiga Eestisse ja kaugemalegi teele läheb, pöörab tähelepanu kultuurilisele mitmekesisusele. Loodetavasti kasvab sellest välja huvi avastada ja väärtustada tõsiasja, kui paljudele kogukondadele ja rahvastele on Eesti kodu,” lausus Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Dmitri Moskovtsev

Kultuuririkkuse postmargi trükitiraaž on 18 000 eksemplari. Ainulaadset postmarki saab soetada hinnaga 1,30 eurot Omniva postkontorites üle Eesti ja e-poes. Esimese päeva tempel on kasutusel Toompea postkontoris Tallinnas. 

Täiendav info: 

  • Kultuuririkkuse aasta on tänavu Kultuuriministeeriumi algatusel ja Integratsiooni Sihtasutuse eestvedamisel toimuv teema-aasta, millega tähistame Eesti kogukondade ja rahvaste kultuuride mitmekesisust: www.kultuuririkkus.ee 
  • Maikuu on Euroopa Komisjoni algatusel mitmekesisuse kuu. Eestis tähistame Inimõiguste Keskuse eestvedamisel maikuu teisel kolmapäeval mitmekesisuse päeva ja peame konverentsi. Seekord on konverents pühendatud kultuurilises mitmekesisuses peituvatele väärtustele ja võimalustele: Konverents "Kultuurikonfliktist innovatsioonini"  

Pildid (Integratsiooni Sihtasutus / Egert Kamenik): https://egertkamenik.smugmug.com/Omniva-Kultuuririkkus/n-vhgWjP