Uus Eesti kino. Filmiõhtu "Vee peal" (Narvas)

02.02.2022   18:00
Narva eesti keele maja (Linda 2, Narva)

Uus Eesti kino on igakuine filmiõhtute sari, kus fookuses on eesti filmi kõige värskemad pärlid. Sari keskendub peamiselt eesti komöödia ning draamafilmide paremiku näitamisele, ent sekka on valitud ka auhinnatud autoridokumentaale ning kunstilise suunitlusega lühifilme (BFM). Filmiõhtute eesmärk on tutvustada kaasaegset eesti filmi ning arendada kuulamis-, lugemis-, ja arutlemisoskust. Filmile eelneb ja järgneb vabas vormis vestlus, kus osalejad saavad oma mõtteid jagada ning. Samuti arutatakse eelnevalt koos läbi filmis esinevad keerulisemad (sh kõnekeelsed) väljendid ning avatakse filmi tagamaad. Igaks korraks on ette valmistatud ka info- või tööleht. Eesti filmimaailm on üks osa meie kultuurisfäärist ning Narva eesti keele maja filmiõhtud annavad suurepärase võimaluse selles paremini orienteeruda.

Narva eesti keele maja alustab oma kevadhooaja filmiõhtuid 2. veebruaril värske eesti komöödiaga „Vee peal“. See on terava huumoriga vürtsitatud lugu varateismelise poisi eluolust 80ndate Lõuna-Eestis. Probleeme on palju ja ainuke võimalus nende eest põgeneda on minna Tamula järvele kala püüdma. Film põhineb Olavi Ruitlase samanimelisel romaanil. Film on eesti keeles ja venekeelsete subtiitritega!

Žanr: komöödia, drama / Lavastaja: Peeter Simm / Osades: Maria Klenskaja, Evelin Võigemast, Marko Matvere, Indrek Taalmaa, Rasmus Ermel, Aurora Aleksandra Künnapas / Auhind, EFTA - Eesti filmi- ja teleauhind (Eesti), 2021, Parim filmikunstnik - Eugen Tamberg

  • Suhtlustase: A2+ (vene subtiitritega filmi puhul alates A1)
  • Aeg: 02.02 kell 18.00
  • Koht: Narva eesti keele maja (Linda 2, Narva)
  • Kestus: 18.00-21.00
  • Registreerimine: https://forms.gle/g5JTPD3RRNAS9ENz7

 

Terviseinfo. Integratsiooni Sihtasutuse eesti keele majad lähtuvad kursuste ja ürituste korraldamisel kehtivatest koroonaviiruse leviku tõkestamise nõuetest. Kursustel ja üritustel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud inimesed, kes esitavad vastava tõendi. Toimub COVID tõendi ja isikut tõendava dokumendi kontroll. Tõendi võib esitada nii paber- kui ka digikujul (nt telefonist). Üritusel on kohustuslik kanda maski.

Lisainfo:

Narva eesti keele maja